City – Real, Juve – Lyon, rezultati dhe statistikat pas 45 minutave

8 muaj më parë

City – Real, Juve – Lyon, rezultati dhe statistikat pas 45 minutave

Janë mbyllur pjesët e para në Juventus Stadium dhe Etihad Stadium.

Zonja e Vjetër po barazon 1-1 me Lyonin në ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët, shënoi Depay nga pika e bardhë në minutën e 12.

Juve barazoi në minutën e 43’ po ashtu nga pika e bardhë, shënoi Ronaldo.

Juve do të bëjë të pamundurën që të shënojë të paktën edhe dy gola në 45 minutat e [pjesës së dytë, nëse e do nëj biletë për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe në ndeshjen tjetër, City vs Real, rezultati është i barabartë, 1-1.

Vendasit kaluan të parët në epërsi në minutën e 9’,pas një gabimi

amatorsek  nga Varane.

Barazoi gjithqka Benzema në minutën e 28.

Realit i duhet edhe një gol për ta dërguar takimin në vazhdime, çka do të thotë se kjo sfidë tashmë është bërë shumë interesante dhe 45 minutat e pjesës së dytë do të jenë të zjarrta. /Express/