City fiton derbin dhe… titullin!

2 vite më parë

City fiton derbin dhe… titullin!

Mançester Siti kaloi pengesën më të vështirë të mbetur drejt titullit kampion në futbollin anglez, duke fituar 2-0 derbin me Mancester Junaitid e duke rimarrë kryesimin e Premier ligës.

Në teatrin e Ëndrrave ishte një lojë emocionuese e cila vlerësoi ata që kërkuan më shumë 3 pikët.

Pas një fraksioni të parë pa gola Sitizens morën epërsinë me Bernardo Silvën me një goditje të saktë në cepin e portës së De Geas./TCh