Chelsea kërkon 20 milionë euro për Bakayokon

1 muaj më parë

Chelsea kërkon 20 milionë euro për Bakayokon

Chelsea po planifikon ta shesë Tiemoue Bakayokon këtë verë. Sipas “The Sun”, drejtuesit e klubit londinez po kërkojnë rreth 20 milionë euro për ta liruar lojtarin.

Bakayoko ishte i huazuar te skuadra e Moncaos dhe tashmë është kthyer te Chelsea.

Klubi francez thuhet se është i gatshëm ta blejë kartonin e mesfushorit.

25-vjeçari këtë sezon luajti në 23 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar një gol dhe duke bërë dy asistime.