Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse filloni të hani 2 karafila në ditë

4 javë më parë

Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse filloni të hani 2 karafila në ditë

Karafili në përgjithësi përbëhet nga 14-20% vaj esencial.

Komponenti kryesor kimik i vajit quhet eugenol, i cili është gjithashtu përgjegjës për aromën e fortë të karafilit dhe vetitë e tij të fuqishme medicinale. Në fakt, studime të shumta kanë zbuluar se përbërjet në karafil kanë disa përfitime shëndetësore, transmeton lajmi.net.

  1. Karafilat forcojnë sistemin imunitar: Karafilat janë një nga ushqimet më të mira që mund të hamë për mbështetjen e imunitetit. Lulja e tharë e leshit të karafilit përmban komponime që ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar duke rritur numrin e qelizave të bardha të gjakut në trup.
  2. Karafili përmirëson tretjen: Karafilat rrisin sekretimin e enzimave tretëse, prandaj, ato mund të përdoren si ilaç për problemet e tretjes. Për më tepër, karafili është i shkëlqyeshëm për zvogëlimin e nervozizmit të stomakut, ulcerat e stomakut, nauze, dispepsinë, kapsllëkun dhe blozën.
  3. Karafili mund të lehtësojë dhimbjen e dhëmbit: Karafilat përmbajnë eugjenol, i cili ka veti anestezike. Kështu që, nëse keni dhimbje dhëmbi, vendosni një karafil sipër dhëmbit shqetësues për të eliminuar siklet, deri sa të arrini tek dentisti.
  4. Karafili mbron mëlçinë tuaj: Karafilat kanë sasi jashtëzakonisht të larta të antioksidantëve, të cilat janë ideale për mbrojtjen e trupit (veçanërisht mëlçinë) nga efektet e dëmshme të radikalëve të lirë, shkruan The Chamomile. Në afat të gjatë, metabolizmi juaj rrit prodhimin e radikalëve të lirë dhe lipideve, ndërsa zvogëlon antioksidantët në mëlçi.
  5. Karafil mund të promovojë shëndetin e kockave: Karafilat përmbajnë komponime që rrisin densitetin e kockave dhe janë të përfshirë në prodhimin e indeve të eshtrave. Sipas një studimi të kafshëve, ekstrakti nga karafil i lartë në eugjenol përmirësoi disa tregues të osteoporozës dhe rrit forcën dhe dendësinë e kockave.
  6. Karafili ka veti antibakteriale: Universiteti i Buenos Aires testoi karafil kundër disa llojeve serioze të baktereve si stafilokoku dhe Escherichia Coli. Testi tregoi se vaji esencial nga karafili ishte efektiv në eliminimin e atyre baktereve. Për më tepër, vetitë antibakteriale të karafilit madje mund të ndihmojnë në promovimin e shëndetit oral.
  7. Karafil mund të ndihmojë në rregullimin e sheqerit në gjak: Karafilat janë të përsosur për njerëzit që vuajnë nga para-diabeti dhe diabeti sepse brenda trupit ato kanë një efekt të ngjashëm si insulina. Sipas studimeve, karafili përmban niggericin, një përbërës që rrit marrjen e glukozës nga gjaku në qeliza, rrit sekretimin e insulinës dhe përmirëson funksionimin e qelizave që prodhojnë insulinë.
  8. Karafili ngadalëson koagulimin e gjakut: Karafilat përmbajnë gjithashtu eugenol acetil, një tjetër përbërës aktiv mbresëlënës. Sipas studimeve, acetil eugenoli është një “frenues i fuqishëm i trombociteve”, që do të thotë se parandalon grumbullimin e trombociteve në gjak. Grumbullimi i trombociteve është një nga faktorët që çon në formimin e një mpiksje gjaku ose trombi.