Cancelo boksieri i parë që fiton të gjitha titujt në kategorinë super të mesme

3 muaj më parë

Cancelo boksieri i parë që fiton të gjitha titujt në kategorinë super të mesme

Saul “Cancelo” Alvarez e ka mposhtur me nokaut në raundin e 11-të boksierin Caleb Plant.

Kështu “Cancelo” u bë boksieri i parë që tashme posedon katër titujt në kategorinë super të mesme: WBC, WBA, IBF dhe WBO.

Plant ishte kampioni në fuqi në peshat super të mesme divizioni IBF, rripi i vetëm që i mungonte Cancelos.

Boksieri meksikan nga raundi i nëntë u hodh në sulm të njëpasnjëshëm dhe e arriti ta rrëzojë kundërshtarin e tij në të 11-tën.