Cakaj dhe përfaqësuesit e Luginës nesër në Kosovë, do bëhen tri marrëveshje

2 muaj më parë

Cakaj dhe përfaqësuesit e Luginës nesër në Kosovë, do bëhen tri marrëveshje

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, nesër vjen për vizitë zyrtare në Kosovë, shkruan AktivPress. ​

Ai do të pritet nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.​

Pjesë e këtij takimi do të jenë edhe përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës.​

Pas takimit zyrtarë, do të nënshkruhen tri marrëveshje nga pjesëmarrësit./AKTIV PRESS/