Botërori i Rusisë/ Portugalia tregon listën, ka surpriza

7 muaj më parë

Botërori i Rusisë/ Portugalia tregon listën, ka surpriza

Kampionët në fuqi të Evropës, Portugalia ka bërë zyrtare listën paraprake të lojtarëve që do të udhëtojnë drejt Rusisë në kuadër të Botërorit të vitit 2018.

Por, nga këta 35 futbollistë vetëm 23 do të zgjedhen nga trajneri, Fernando Santos, për të udhëtuar së bashku drejt Rusisë.

Lista e plotë:

Portierë – Anthony Lopes (Lyon), Beto (Goztepe) dhe Rui Patrício (Sporting).

Mbrojtës – Antunes (Getafe), Bruno Alves (Rangers), Cédric Soares (Southampton), João Cancelo (Inter), José Fonte (Dalian Yifang), Luis Neto (Fenerbahçe), Mário Rui (Napoli), Nelson Semedo (Barcelona) Pepe (Besiktas), Raphael Guerreiro (Dortmund), Ricardo Pereira (FC Porto), Rolando (Marseille) dhe Rúben Dias (Benfica).

Mesfushorë – Adrien Silva (Leicester), André Gomes (Barcelona), Bruno Fernandes (Sporting), João Mário (West Ham), João Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv), Reuben Neves (Wolverhampton), Sérgio Oliveira (FC Porto ) dhe William Carvalho (Sporting).

Sulmues – André Silva (Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Eder (Lokomotiv), Gelson Martins (Sporting), Gonçalo Guedes (Valencia), Nani (Lazio), Paulinho (Sporting Braga) Ricardo Quaresma (Besiktas) dhe Ronny Lopes (Monaco).

Kujtojmë që Kampionati Botëror 2018 zhvillohet në Rusi dhe fillon më 14 qershor dhe përfundon më 15 korrik.

 

/Ora News.tv/