Biblioteka Kombëtare ndriçohet me ngjyrat kuq e zi

2 muaj më parë

Biblioteka Kombëtare ndriçohet me ngjyrat kuq e zi

Biblioteka Kombëtare e Kosovës ka marrë një ngjyrë tjetër mbrëmjen e sotme.

Për nder të 108 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë kupolat e bibliotekës kanë marrë ngjyrën e kuqe, njofton Klan Kosova

Kujtojmë se edhe ndërtesa e Qeverisë sonte ka marrë ngjyrat e flamurit kuq e zi.

E në këtë ditë të rëndësishme për shqipëtarët ngjyrat e flamurit i morën edhe Ura e Bosforit në Turqi dhe ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa.