Bes Kallaku jep mesazhin domethënës me videon pranë gjyshes

1 muaj më parë

Bes Kallaku jep mesazhin domethënës me videon pranë gjyshes

Bes Kallaku e ka publikuar një video ku shfaqet duke punuar me gjyshen e tij.

Komediani i njohur shqiptar, Bes Kallaku, e ka ndarë në Instagram një video në të cilën shfaqet pranë gjyshes së saj e cila ka më shumë se 80 vite jetë, shkruan lajmi.net.

Me këtë postim ai ka dhënë mesazhin domethënës se si nuk duhet anashkaluar puna dhe se si gjeneratat e reja fatkeqësisht kohën më të madhe po e kalojnë me telefona në dorë.

Sipas Besit, gjeratat e reja nuk do të mund të bëhen kurrë si gjysherit tanë.

“Ija shpirtit ❤️, mbi 80 vjeçe edhe puna e mban gjalle. Nje dite qe te mbush shpirtin me gjyshen e zemres. (Brezi i sotem vetem me tel n’dore edhe kafeneve, nuk bohemi dot si gjysherit tane perfundimisht) 🍅🍅🍅”, ka shkruar Besi pranë postimit.