Benzema në Premier League

1 vit më parë

Benzema në Premier League

Karim Benzema nuk e ka ndërmend që të largohet nga Real Madridi.

Sulmuesi francez tashmë ka marr disa oferta, mirëpo ai dëshiron që të vazhdoj të luaj në Spanjë.

Benzema ka marr oferta nga Arsenali dhe Chelsea për tu transferuar në verën që po vjen, mirëpo ai i ka refuzuar që të dyja, përcjell ORAinfo.

Francezi me shumë gjasë do të largohet nga skuadra madrilene, pasi ata janë të interesuar në transferimin e Kanes./ORAinfo/