Bale dhe Benzema bëhen gati për largim

2 vite më parë

Bale dhe Benzema bëhen gati për largim

Gareth Bale dhe Karim Benzema e kanë të qartë se Real Madrid planifikon t’i shesë gjatë afatit kalitmar të verës.

Dy të tretat e treshes ikonike BBC do të largohen nga Santiago Bernabeu, ndërsa kampioni i Europës synon të përtrijë radhët dhe t’i ofrojë Cristiano Ronaldo mbështetje më të madhe.

Bale mund të kthehet në Premierligë, tek Manchester United apo Tottenham Hostspur, ndërsa Benzema po shqyrton ofertat nga Kina dhe Franca.