“Asgjë, asgjë”, kështu i thoshte Florian Marku boksierit britanik derisa ai e godiste

1 javë më parë

“Asgjë, asgjë”, kështu i thoshte Florian Marku boksierit britanik derisa ai e godiste

Florian Marku vazhdoi i pamposhtur në boks teksa mbrëmë mundi boksierin britanik, Rylan Charlton në raundin e tetë.

Edhe pse pësoi një nokdaun në raundin e gjashtë, Marku u rikthye edhe më fuqishëm duke detyruar kundërshtarin ta dorëzojë meçin në raundin e tetë.

Në raundin e dytë, Marku nisi të tallej me kundërshtarin e tij, duke i thënë: Asgjë, asgjë! Unë s’jam Joe Laws.

Laws ishte kundërshtari i Charltonit gjatë vitit 2020, ku ky i fundit kishte fituar me nokaut, shkruan Gazeta Express.

Marku vazhdoi tërë meçin duke i folur Charltonit, në mënyrë që ta dekoncentronte dhe ta nervozonte.