Arrestohet pasi plagosi me armë një person në Prishtinë

11 muaj më parë

Arrestohet pasi plagosi me armë një person në Prishtinë

Tre persona të cilët ishin në një veturë dyshohet se kanë shtënë me armë e zjarri dhe të njëjtit janë larguar nga rruga “Afrim Vitia” në Prishtinë.

Si pasojë e të shtënave një njeri është plagosur në këmbë dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK i cili pas tretmanit mjekësor është liruar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore ku kanë gjetur dhe kanë konfiskuar një gëzhojë të fishekut i kalibrit të vogël.

Sipas raportit 24 orësh të policisë është identifikuar dhe është arrestuar një i dyshuari i cili ka dorëzuar armën e përdorur në rast e cila është e llojit pistoletë, një karikator dhe dy fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.