Anxhela Peristeri shpallet fituese e Festivalit të 59-të të Këngës, përfaqëson Shqipërinë në Eurovision,

4 javë më parë

Anxhela Peristeri shpallet fituese e Festivalit të 59-të të Këngës, përfaqëson Shqipërinë në Eurovision,

Anxhela Peristeri me këngën ‘Karma’ është fituesja e edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës në RTSH.

Këngëtarja e talentuar fitoi shumicën e pikëve nga juria, duke marrë kështu të drejtën për të përfaqësuar vendin tonë në Eurovision, i cili do të mbahet në Hollandë nga 18 maj deri më 22 maj 2021.

Peristeri fitoi duelin për çmimin e parë me dy këngëtarë mjaft të talentuar, si Sardi Struga, i renditur i dyti me këngën “Kam me të ba me kajt” dhe Festina Mezini, e cila me “Kush je ti moj dashuri” plotësoi podin e një edicioni ndryshe nga ato të shkuarat.