Antibiotiku natyral që shkatërron infeksionin e fshikëzës urinare

9 muaj më parë

Antibiotiku natyral që shkatërron infeksionin e fshikëzës urinare

Infeksioni i fshikëzës apo i traktit urinar është një lloj infeksioni bakterial. Pothuajse të gjithë infeksionet e fshikëzës urinare ndodhin papritur dhe janë akute.

Megjithatë, disa infeksione janë kronike dhe ndodhin për një periudhë të gjatë kohe.

Njerëzit me këtë problem shëndetësor kanë nevojë të vazhdueshme për të urinuar, duke ndjerë kështu edhe dhimbje apo pengesa në urinim. Esheria Koli dhe kistet janë ndër bakteret që shkaktojnë infeksione në fshikëzën urinare. Ka disa antibiotikë natyralë që janë jashtëzakonisht të dobishëm për problem të tilla.

Përbërësit:

250 gr majdanoz
250 gr lëkurë limoni
250 gr mjaltë
1 lugë gjelle vaj kokosi
Sodë buke

Përgatitja:

Tretni pak sodë buke në një enë më ujë dhe me lën limoni dhe në të shpërlani gjethet e majdanozit. Më pas, prejini gjethet e majdanozit dhe vendosini në një belender sëbashku me vajin e kokosit, mjaltin dhe lëkurët e limonit. Lërini të miksohen derisa të përftoni një përzierje homogjene. Transferojeni në një enë dhe vendoseni në frigorifer. Hani një lugë gjelle nga kjo përzierje çdo mëngjes.
Shënim: Qëndroni larg çokollatave dhe kafeinës sepse ata mund të stimulojnë zgjerimin e baktereve.