Amerika përgëzon ekipin e Kosovës për ndeshjen me Anglinë

1 javë më parë

Amerika përgëzon ekipin e Kosovës për ndeshjen me Anglinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë e ka përgëzuar Kombëtaren e Kosovës për performancën e saj të fortë kundër Anglisë.

Sipas kësaj ambasade, në sport dhe në shumë fusha të tjera, Kosova po tregohet e gatshme për liga të mëdha.

“Mezi e presim ndeshjen e radhës në shtëpi”.

Më poshtë mund ta lexoni urimin e plotë të ambasadës në gjuhën angleze.