Ambasadori gjerman i reagon Rakiqit: Krahasimi i aksionit të policisë me “natën e kristaltë” është i papranueshëm

2 javë më parë

Ambasadori gjerman i reagon Rakiqit: Krahasimi i aksionit të policisë me “natën e kristaltë” është i papranueshëm

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë Jorn Rohde, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të vendit dhe deklaratave të minisrit Goran Rakiq.

Rohde tha se është i papranueshëm krahasimi i aksionit të sotëm të Policisë me “natën e kristaltë”.

‘Ndaloni! Krahasimi i aksionit të sotëm të policisë me “natën e kristaltë” është i papranueshëm. Krahasime të tilla kontribuojnë drejt rrëfimeve të shtrembërimit dhe mohimit të Holokaustit. #MbroniFaktet”.