Aldrige pensionohet për shkak të problemeve në zemër

4 javë më parë

Aldrige pensionohet për shkak të problemeve në zemër

Baskebollisti i Brooklyn Nets, LaMarcus Aldrige, i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kjo për shkak se ai ka probleme me zemër.

Aldrige ishte shtatë herë pjesë e “NBA All Star”, pesë herë e ekipit më të mirë të sezonit.

Ai ishte basketbollisti me më së shumti kërcime për ekipin Portland Trail Blazers.

Vetëm Lebron James dhe Carmelo Anthony kanë më shumë 2 pikësh të shënuar se Aldridge nga basketbollistë aktiv.