Albin Kurti kandidohet për deputet

2 muaj më parë

Albin Kurti kandidohet për deputet

Albin Kurti do të kandidojë për deputet.

Ai bashkë me shtatë emra të tjera nga Dega e Prishtinës do t’i hyjnë garës në zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 14 shkurt.

Pas Albin Kurtit për deputet do të kandidojnë nga kjo degë edhe Glauk Konjufca, Arben Vitia, Albulena Haxhiu, Lirun Aliu, Xhelal Sveçla, Fitore Pacolli dhe Hatixhe Hoxha.

Këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, anëtari i LVV-së, Atdhe Arifi.