658 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

1 javë më parë

658 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, raporton AktivPress.

Nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sot janë shëruar 160 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.532, njofton IKSHPK.

Njoftimi i plotë:

15 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.685 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.713.150 doza të vaksinës.

Deri më sot 795.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 30.281 doza përforëcuese dhe 2.162 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 160 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.532.

Në total numri i rasteve aktive është 3.837.

➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: LINKU

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "COVID19 BASHKE IA DALIM! PERDITESIMI FUNDIT Tẽ vaksinuar brenda 24 oreve 4.685 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE 15 ANAR, 2022 Te vaksinuar me nje doze 885.221 Doza te administruara ne total 1.713.150 Tẽ vaksinuar me dy doza 795.476 Doza perfor cuese Testime brenda 24 orève 30.291 Doza te treta 6.008 2.162 Raste pozitive 658 Vdekje Pozitivitetii rasteve Tẽ sheruar 10.95% 160 Raste aktive 3.837"