11 vjeçari kujdeset për barin e Shtëpisë së Bardhë, ja sa paguhet (Foto)

4 vite më parë

11 vjeçari kujdeset për barin e Shtëpisë së Bardhë, ja sa paguhet (Foto)

11 vjeçari Frank Giaccio nga Falls Church në Virxhinia është padyshim një sipërmarrës i zoti pasi arriti të sigurojë një klient të mirë për biznesin e tij të korrjes së barit – Shtëpinë e Bardhë.

Frank u ftua të fillonte punën pasi i shkroi një letër presidentit Trump ku i kërkonte të ofronte shërbimin e tij për barin e Shtëpisë së Bardhë.

Ai kërkon 8 dollarë në orë për shërbimin e tij dhe e ka filluar ‘biznesin’ e tij në lagje duke u ofruar shërbimin komshinjve.

Image may contain: 3 people, people standing and outdoor
Image may contain: one or more people, people standing, tree and outdoor
Image may contain: 1 person, standing, shoes and outdoor
Image may contain: one or more people, people standing and outdoor
Image may contain: 2 people, people smiling, outdoor