Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

9 muaj më parë

Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

Real Madridi dhe Manchester United janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar.

Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan se Florentino Perez e do me çdo çmim Neymarin.

Për ta marrë atë nga PSG, që pagoi 222 milionë euro, “Los Blancos” janë gati të paguajnë 400 milionë euro.

Në anën tjetër Manchester United duket që e kanë edhe më seriozisht. Sipas “Le10Sport”, United po përgatit plot 500 milionë euro për sulmuesin, shkruan tg.

Mourinho po kërkon një yll për sulmin e skuadrës së tij. Kandidati kryesor deri tani ka qenë Antoine Griezmann, por orët e fundit duket se vështrimi i “Djajve të Kuq”, është hedhur nga braziliani. Neymar ka shënuar 20 gola dhe ka dhënë 14 pasime për gol në 22 ndeshjet që ka luajtur deri tani me PSG.