Real Madrid – Borusia Dortmund

3 muaj më parë

Real Madrid – Borusia Dortmund

Ka përfunduar pjesa e parë në lojën mes Real Madridit dhe Dortmundit  dhe ka filluar e dyta.

Pjesa e parë u kryesua nga Reali 2-1. Gola e parë u shënua nga Borja Mayoral në minutën 8 kurse golën e dytë për Realin e shënoi Cristiano Ronaldo i asistuar nga Mateo Kovaciq.

Për Dortmundin shënoi Pierre Aubameyang në minutën 43 dhe po i njejti lojtar barazoi rezultatin e Realit në 2-2 në minutën 46./AktiPress