Gjermania dhe Franca dhurojnë spektakël me katër gola, por ndeshja mbyllet pa fitues (Video)

10 muaj më parë

Gjermania dhe Franca dhurojnë spektakël me katër gola, por ndeshja mbyllet pa fitues (Video)

Ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Francës e zhvilluar të martën në mbrëmje solli katër gola, në barazimin 2-2.

Ndeshjen e hapi Lacazette që shënoi në minutën e 33-të, rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë gjermanët arritën t’i barazojnë shifrat me Timo Werner që shënoi në minutën e 56-të.

Por francezët ishin në disponim të mirë dhe rikthyen epërsinë me golin e  dytë personal të Lacazette.

Lars Stindel arriti të shënojë në kohën shtesë për t’i dhënë barazimin gjermanëve.

Ndeshja ishte e hapur dhe me shumë raste nga të dyja palët. /Telegrafi/