Chelsea 0-0 Leicester, notat e lojtarëve

9 muaj më parë

Chelsea 0-0 Leicester, notat e lojtarëve

Chelsea barazoi pa gola ndaj Leicester Cityt në Ligën Premier.

Blutë ishin dukshëm më të mirë dhe më meritori që ‘Dhelprat’ u larguan nga Stamford Bridge ishte portieri Kasper Schmeichel.

Portieri danez ishte lojtari i ndeshjes, ndërsa te mysafirët paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe:

Wilfred Ndidi, Riyad Maherz dhe Jamie Vardy.

Për Blutë e Londrës më i miri ishte Eden Hazard, por edhe Victor Moses e Tiemoue Bakayoko, ndërsa më poshtë keni notat e lotjarëve.

Chelsea:

Leicester City: