Aksion policor në Fushë Kosovë kundër armëve dhe drogës

9 muaj më parë

Aksion policor në Fushë Kosovë kundër armëve dhe drogës

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në Fushë Kosovës, ku ka bastisur tri lokale dhe ka intervistuar katër të dyshuar.

“Raportohet se njësiti DHTN në asistim të njësiteve tjera policore , ka bastisur tri lokale me c’ rast kanë gjet dhe konfiskuar një arme zjarri , një arme te ftohta-thika dhe substance e dyshuar narkotike”, thuhet në raportin e PK-së.

Lidhur me rastin janë intervistuar katër te dyshuar meshkuj K-Shqiptar dhe të njëjtit me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt./AktivPress